Rusça Hakkında Kısa Bilgi:

Rusça, Beyaz Rusça ve Ukraynaca ile birlikte Hint-Avrupa dil ailesinin Slav Dilleri grubunun Doğu Slav Dilleri alt grubuna girer. 20. yüzyılda politik açıdan önemli bir dil olan Rusça, Birleşmiş Milletlerin resmi dillerinden biridir. Rusça dünya üzerinde en çok konuşulan 7. dildir. Rusça Kiril alfabesini kullanır. Çünkü Latin harfleri Rus dilindeki tüm sesleri ifade etmek için yeterli değildir. Rusça'da vurgu çok önemlidir. Rus dilindeki kelimelerdeki vurgunun hiçbir kuralı yoktur. Bu yüzden kelimeleri öğrenirken vurguyu da ezberlemek gerekir. Ukrayna ve Belarus dili Rusça'ya en yakın olan dillerdir. Doğu Slav dilleri'de Rusça'ya çok yakındır. Ukrayna ve Belarus'un Doğu ve Güney bölgelerinde de Rusça konuşulur. Eski bir Doğu Slav lehçesi olan Novgorod lehçesinin Rusça'nın oluşumunda büyük önem oynadığı kabul edilir. Bulgarca her ne kadar dil bilgisi olarak Rusça'dan farklı olsa da her ikisi'de 19. ve 20. yüzyıllarda Slav etkisi altına girmiştir. Bu yüzden Rusça ile Bulgarca arasında birçok ortak kelime vardır. Rus dilinde harfleri yumuşatmak veya kalınlaştırmak için oluşturulan özel harfler vardır. ь bu harf önüne gelen sesi yumuşatır. ъ bu harf ise sertlik işaretidir. Rusça yüzyıllar içerisinde birçok farklı dilden etkilenmiştir. İngilizce, Fransızca, Almanca, Hollandaca, Lehçe, Latince gibi dillerden etkilenmiştir. Monterey, California'da yer alan Savunma Dil Enstitüsüne göre İngilizce'yi akıcı konuşabilen birinin 720 saatlik bir eğitimle Rusça öğrenilebileceğini hesaplamıştır. Rusça dünya politikasında kritik rol oynadığı için Birleşmiş Milletler İstihbarat Topluluğunda sabit hedef dili olmuştur

RUSÇA'YI DİLKUR AKADEMİ'DE ÖĞRENİN, FARK YARATIN...

Rusça, Beyaz Rusça ve Ukraynaca ile birlikte Hint-Avrupa dil ailesinin Slav Dilleri grubunun Doğu Slav Dilleri alt grubuna girer. 20.yüzyılda politik açıdan önemli bir dil olan Rusça, Birleşmiş Milletlerin resmi dillerinden biridir. Rusça dünya üzerinde en çok konuşulan 7. dildir. Rusça Kiril alfabesini kullanır. Çünkü Latin harfleri Rus dilindeki tüm sesleri ifade etmek için yeterli değildir. Rusça'da vurgu çok önemlidir. Rus dilindeki kelimelerdeki vurgunun hiçbir kuralı yoktur. Bu yüzden kelimeleri öğrenirken vurguyu da ezberlemek gerekir. Rusça dünyada en çok konuşulan dillerden biridir. Ülkemizin Rusya ile ilişkilerinin giderek artması Rus dilinin Türkiye'de fazlasıyla önem kazanmasına ve Rusçanın gerekliliğine sebep olmuştur. Bu nedenle birçok kurum ve kuruluş İngilizce'nin yanında Rusçayı şart koşmaya başlamıştır.

NEDEN RUSÇA ÖĞRENMELİYİM?

Günümüzde daha çok inşaat mühendisleri, mimarlar, Rusya ile iş yapan iş adamları, sürekli iş seyahatlerine çıkan üst düzey yöneticiler ve de özellikle turizm sektöründe çalışan veya çalışacak olan kişiler için Rusça olmazsa olmaz bir hale gelmiştir. Türkiye'nin Rusya ile ortak bir pazarının olması nedeniyle Rusça bilmek Türkiye'de işletmeler için kesinlikle öncelikli tercih sebebi haline gelmiştir. Rusya ile ticaret yapan veya yapmaya çalışan bir işletmede çalışıyorsanız veya çalışmayı düşünüyorsanız tek başına İngilizce'nin bir işe yaramadığını göreceksiniz.Bu yüzden, şirketinizin faaliyetleri geliştirmek istiyorsanız veya çalıştığınız firmada kariyer yapmak istiyorsanız Rusça öğrenmek bir zorunluluktur.

Günümüzde ihracat-ithalat yapan tüm işletmeler bir yabancı dili zorunlu hale getirmiş bunun yanı sıra Rusya ve Orta Asya ülkeleri ile bağlantısı olan tüm işletmeler Rusçayı ön koşul olarak sunmaktadır.

Eğer siz de Rusça bilmenin sağladığı iş avantajlarından yararlanmak, kariyerinizde fark yaratarak öne geçmek istiyorsanız Dilkur Akademi'de Rusça öğrenmelisiniz!...
Dilkur Akademi Yabancı Dil Kursları kalitesiyle anadili Rusça olan öğretmenler rehberliğinde Rusça öğrenin rakiplerinizden bir adım öne geçin.
Almanca, Fransızca ve Rusça sınıflarımız için kur sistemi uygulanmaktadır. DİLKUR AKADEMİ'de dil öğretiminde dünyada kabul görmüş altı seviye uygulanmaktadır. Kursiyerlerimiz, her bir seviye sonunda kur bitirme sınavlarına girmekte ve başarılı oldukları takdirde bir sonraki seviyeye kaydolmaktadırlar. Öğrencilerimiz isterlerse yabancı öğretmenler eşliğinde ders alabilmektedirler.